Twoje kursy
W jednym miejscu innowacje społeczne dla lepszej edukacji!
Tworzymy innowacje społeczne
dla lepszej edukacji.
Łączymy innowatorów z tymi, którzy chcą rozwijać ludzi i organizacje. Dajemy gotowe i tworzymy nowe rozwiązania. Dzielimy się użytecznymi rozwiązaniami z tymi, którzy chcą uczyć (się) inaczej.
Sprawiamy, że uczenie staje się ekscytującą przygodą.
Dołączysz?
Łączymy innowatorów z tymi, którzy chcą rozwijać ludzi i organizacje. Dajemy gotowe i tworzymy nowe rozwiązania. Dzielimy się użytecznymi rozwiązaniami z tymi, którzy chcą uczyć (się) inaczej.
Sprawiamy, że uczenie staje się ekscytującą przygodą.
Dołączysz?
Nasi partnerzy:
POMYSŁY I INNOWACJE
GOTOWE DO WYKORZYSTANIA
WIEDZA, ROZWÓJ
I PRZEWODNICTWO
W TWORZENIU INNOWACJI
INSPIRUJĄCE WYDARZENIA
I TREŚCI EDUKACYJNE
Wspieramy EDU_innowacje
od 2017 roku
gotowych do wdrożenia innowacji dla edukacji
innowatorów/ek
i osób testujących
wartość realizowanych projektów
Projekty naszego inkubatora
ZRÓB Z NAMI INNOWACJE DLA EDUKACJI LUB SKORZYSTAJ Z GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ DLA EDUKACJI
Najczęściej zadawane pytania
Czym są innowacje społeczne?
To nowe, bardziej skuteczne, tańsze metody rozwiązywania problemów społecznych – w przypadku Projektu POPOJUTRZE 3.0 obszarem interwencji jest KSZTAŁCENIE, tj. innowacje z zakresu edukacji formalnej i pozaformalnej, ukierunkowane na edukację na każdym etapie życia człowieka.
Co oznacza innowacyjność rozwiązania?
Innowacja społeczna powinna być rozwiązaniem INNOWACYJNYM w skali kraju, tj. nie powielać rozwiązań już funkcjonujących, np. działań zrealizowanych w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój, Regionalnych Programach Operacyjnych oraz innowacji, które były albo są wdrażane w innych miejscach (np. w pozostałych inkubatorach innowacji społecznych).
Kto może wziąć udział?
W projekcie może wziąć udział niemal każdy – zarówno osoby fizyczne jak i instytucje – wymogiem jest jedynie stworzenie minimum 2-osobowego zespołu pracującego nad innowacją i przedstawienie unikatowego pomysłu na rozwiązanie istotnego problemu w edukacji.
Kiedy planowany jest pierwszy nabór?
Start pierwszego naboru planujemy w drugiej połowie kwietnia. Szczegóły już wkrótce.
Czy w ramach grantu mogę sfinansować zakup sprzętu do placówki?
Zakup sprzętu jest wydatkiem kwalifikowalnym o ile służyć będzie testowaniu pomysłu. Sam zakup nie powinien być celem samym w sobie, a służyć realizacji pomysłu, który polega np. na opracowaniu metody prowadzenia zajęć w konkretnym obszarze z wykorzystaniem sprzętu. Wszystko zależy od koncepcji innowacji, którą przedstawicie.
Czy w ramach grantu mogę sfinansować prowadzenie zajęć wyłącznie w swojej szkole?
Przedstawiona koncepcja nie może mieć charakteru wdrożeniowego – tzn. powinien to być pomysł, który zamierzacie dopiero rozwijać i testować w projekcie, a powstałe rozwiązania powinny być dostępne bezpłatnie z możliwością wykorzystania przez każdą inną placówkę edukacyjną, bez udziału innowatorów/ek.