Stwórz innowacje
Innowacja to dla nas zmiana na lepsze. Bez względu na to, czy masz doświadczenie w tworzeniu innowacji, czy robisz to pierwszy raz mamy narzędzia i doświadczenie potrzebne do osiągnięcia celu – do którego idziemy razem.
Poniżej znajdziesz wiedzę i informacje odnośnie naszych aktualnych projektów oraz Akademię Innowacji - miejsce do e-learningu związane z tworzeniem innowacji i uczeniem (się).
Uczymy Cię tak, jak sami chcielibyśmy (się) uczyć!
Poniżej znajdziesz wiedzę i informacje odnośnie naszych aktualnych projektów oraz Akademię Innowacji - miejsce do e-learningu związane z tworzeniem innowacji i uczeniem (się).
Uczymy Cię tak, jak sami chcielibyśmy (się) uczyć!
Nasze projekty
Zaczynam z innowacjami
Dowiesz się: czym są innowacje społeczne, jak je tworzyć, jak identyfikować problemy w edukacji oraz jak na nie odpowiadać, jak wygląda proces tworzenia innowacji.
Zaczynam w Popojutrze
Dowiesz się: jak pracujemy w Popojutrze, jak tworzyć angażujące innowacje dla edukacji oraz jak wygląda droga od problemu aż do gotowej innowacji w naszym inkubatorze.
Wracam do Popojutrze
Dowiesz się: poznasz nowości w naszych programach, pogłębisz i zaktualizujesz swoje umiejętności z zakresu tworzenia innowacji społecznych dla edukacji.
Kogo szukamy?
36 zespołów (min. 2-osobowych) tworzących grupy formalne lub nieformalne, które zrekrutujemy w 3 naborach (1 nabór rocznie). Osób ze świata edukacji, biznesu, nauki, studentów, którzy chcą pozytywnych zmian w edukacji.
Jakich pomysłów szukamy?
Współtworzymy innowacje, które odpowiadają na konkretne wyzwania na każdym etapie edukacji. Najważniejsze, aby realnie pomagały konkretnej grupie odbiorców.
Co oferujemy?
- 100 000 zł bezzwrotnego grantu,
- intensywny program rozwoju kompetencji innowatorów_ek,
- przewodnictwo ekspertów z zakresu innowacji, metodyki nauczania i obszarów tematycznych danego projektu,
- wsparcie w formalnościach związanych z realizacją grantu.
Wkrótce znajdziesz tutaj informacje o naszych kolejnych projektach. Śledź nasze aktualności i zapisz się do newslettera, żeby być na bieżąco!
Więcej o naszej ofercie:
Nasi Innowatorzy_ki o nas:
Najczęściej zadawane pytania
Czym są innowacje społeczne?
To nowe, bardziej skuteczne, tańsze metody rozwiązywania problemów społecznych – w przypadku Projektu POPOJUTRZE 3.0 obszarem interwencji jest KSZTAŁCENIE, tj. innowacje z zakresu edukacji formalnej i pozaformalnej, ukierunkowane na edukację na każdym etapie życia człowieka.
Co oznacza innowacyjność rozwiązania?
Innowacja społeczna powinna być rozwiązaniem INNOWACYJNYM w skali kraju, tj. nie powielać rozwiązań już funkcjonujących, np. działań zrealizowanych w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój, Regionalnych Programach Operacyjnych oraz innowacji, które były albo są wdrażane w innych miejscach (np. w pozostałych inkubatorach innowacji społecznych).
Kto może wziąć udział?
W projekcie może wziąć udział niemal każdy – zarówno osoby fizyczne jak i instytucje – wymogiem jest jedynie stworzenie minimum 2-osobowego zespołu pracującego nad innowacją i przedstawienie unikatowego pomysłu na rozwiązanie istotnego problemu w edukacji.
Kiedy planowany jest pierwszy nabór?
Start pierwszego naboru planujemy w drugiej połowie kwietnia. Szczegóły już wkrótce.
Czy w ramach grantu mogę sfinansować zakup sprzętu do placówki?
Zakup sprzętu jest wydatkiem kwalifikowalnym o ile służyć będzie testowaniu pomysłu. Sam zakup nie powinien być celem samym w sobie, a służyć realizacji pomysłu, który polega np. na opracowaniu metody prowadzenia zajęć w konkretnym obszarze z wykorzystaniem sprzętu. Wszystko zależy od koncepcji innowacji, którą przedstawicie.
Czy w ramach grantu mogę sfinansować prowadzenie zajęć wyłącznie w swojej szkole?
Przedstawiona koncepcja nie może mieć charakteru wdrożeniowego – tzn. powinien to być pomysł, który zamierzacie dopiero rozwijać i testować w projekcie, a powstałe rozwiązania powinny być dostępne bezpłatnie z możliwością wykorzystania przez każdą inną placówkę edukacyjną, bez udziału innowatorów/ek.