O nas

Od 7 lat jesteśmy inkubatorem innowacji społecznych, aktywnie działającym w obszarze edukacji. W tym czasie zbudowaliśmy kilkusetosobową i instytucjonalną sieć Innowatorów i Innowatorek. Wspólnie z nimi stworzyliśmy ponad 100 EDU_innowacji dla dzieci, młodzieży, studentów i osób dorosłych. 
Write your awesome label here.

Cześć!

Centrum Inkubowania Innowacji Społecznych POPOJUTRZE to jedyny inkubator w Polsce wybrany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do wspierania unikatowych rozwiązań w obszarze „KSZTAŁCENIE”.


Kim jesteśmy?

Inkubator działa z inicjatywy i w strukturach SENSE consulting, poznańskiej organizacji, która poprzez rozwój ludzi, dotacje finansowe oraz innowacje społeczne, pomaga budować organizacjom lepszą przyszłość. Już od 2008 roku wspiera ludzi i organizacje w rozwoju i prowadzi ku przyszłości poprzez proces ciągłego doskonalenia.


Co jest naszą misją:

Misją POPOJUTRZE jest poszukiwanie rozwiązań odpowiadających na problemy w obszarze edukacji. Wierzymy, że mikroinnowacje prowadzą do makroefektów, o ile są inspirowane przez liderów zmian społecznych – pasjonatów z silnym poczuciem wpływu. Mamy to ogromne szczęście, że właśnie takie osoby zgłaszają się do nas ze swoimi pomysłami.


Poznaj nasz zespół

Monika Mardas - Brzezińska

EKSPERTKA DS. INNOWACJI
W POPOJUTRZE 

Córka przedsiębiorców. Innowatorka. Działaczka społeczna. Edukatorka i pasjonatka zmian. Kobieta w biegu i wielu zadań, skoncentrowana na przyszłości, analizie trendów, badaniu potrzeb i projektowania rozwiązań, które na nie odpowiadają. Uważna mama, przechodząca z dziećmi przez szczeble edukacji i ich etapy rozwoju. POPOJUTRZE to jej dziecko, drugie po SENSE, z równą miłością traktowane, a równocześnie z większą swobodą i dojrzałością. Cichy doradca i mentor. Od 17 lat biznesowo związana z sektorem rozwojowym. 3 lata budowała zespół wsparcia startupów w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym FUAM, a od 14 lat zarządza SENSE, firmą, która w swojej specjalizacji stała się liderem na rynku ogólnopolskim. Absolwentka studiów interdyscyplinarnych z wyróżnieniem, a także Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Sanatorskiego oraz Szkoły Coachingu Akademii SET.

Marcin Bielicki

EKSPERT DS. INNOWACJI W POPOJUTRZE 
Jest doktorem nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse na UE w Poznaniu. Kieruje projektem badawczym Narodowego Centrum Nauki „Pre-inkubatory przedsiębiorczości: zaktualizowana definicja i pierwsza klasyfikacja” Posiada doświadczenie w zakresie startupów i wdrażania innowacji, które zebrał w kilku krajach, m.in. Finlandii (tutor w OAMK LABs), USA (członek zespołu odpowiedzialnego za stworzenie TCU IdeaFactory oraz tutor w Prison Entrepreneurship Program), Polsce (kierownik rady naukowej fundacji CSV Student). Jest stypendystą wielu programów, m.in. Fulbright (Texas Christian University, USA), Narodowego Centrum Nauki (Rotterdam School of Management, Holandia), Erasmus (University of Kassel, Niemcy i ISCTE Business School, Portugalia), NAWA (Oulu University of Applied Sciences, Finlandia).

Katarzyna Rząsa

EKSPERTKA DS. INNOWACJI
W POPOJUTRZE 
Moderatorka i facylitatorka Design Thinking i Creativity+Thinking, projektantka komunikacji. Specjalizuje się we wspieraniu projektów strategicznych. Buduje pomosty między strategią HR, a strategią firmy. Pracuje z klientami nad rozpoznawaniem i współtworzeniem DNA organizacji i jej wartości z perspektywy potrzeb dzisiaj/jutro. Jej pasją są projekty, których efektem jest wypracowanie nowych rozwiązań, produktów i usług. Od kilkunastu lat współpracuje z największymi pracodawcami w Wielkopolsce – Volkswagen Poznań i IKEA, Concordia Design.

Ekspertka i trenerka projektu Dostępny Design, prelegentka, twórczyni raportów i licznych publikacji, m.in. o trendach i zmianach w organizacjach oraz efektywnym uczeniu. Ekspertka ds. innowacji w Centrum Inkubowania Innowacji Społecznych POPOJUTRZE prowadzonym przez SENSE consulting. Prywatnie – gallupowa zbieraczka – uwielbia kolekcjonować doświadczenia, posiada niezliczoną ilość folderów o nazwie „inspiracje”. Fanka dopamine dressing.

Beata Stelmaszyńska

EKSPERTKA DS. AKCELERACJI
Od wielu lat pracuje przy realizacji projektów unijnych. Zarządza nimi, doradza firmom, w jaki sposób prowadzić poprawnie projekty, pomaga również nowopowstałym działalnościom w rozwoju ich marki. Magister europeistyki, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na UAM w Poznaniu. Jest mocno zorientowana na zrealizowanie postawionych celów. Specjalizuje się w rozwiązywaniu sytuacji trudnych, a relaksuje przy rozliczaniu projektów;). Wymagająca optymistka. Wierzy, że praca i dbałość o szczegóły wspólnie doprowadzą innowatorów do wspólnego sukcesu. Zagorzała fanka serialu The Big Bang Theory i dobrego kryminału.

Agnieszka Dukarska

TUTORKA
Magister pedagogiki ze specjalnością doradztwo zawodowe i personalne na UAM w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, na kierunku Zarządzanie Projektem oraz Zarządzanie Kadrami. Od 2008 roku zawodowo związana z obszarem rozwoju kompetencji. Kierowała kilkunastoma projektami w obszarze edukacji, pełniąc funkcje związane z zarządzaniem i realizacją projektów współfinansowanych z EFS. Prowadziła świetlicę socjoterapeutyczną dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym. Współpracowała z JST i NGO, posiada doświadczenie w realizacji zamówień publicznych. Pracuje zadaniowo, wytrwale dążąc do celu. Prywatnie jest fanką Gwiezdnych Wojen i komiksów o superbohaterach. 

Anna Wiśniewska

TUTORKA
 W SENSE od ponad 7 lat, a z funduszami unijnymi działa już od 14. Ma na koncie dziesiątki zrealizowanych projektów, szczególnie w obszarze rynku pracy. Przez wiele lat zajmowała się ich zarządzaniem i rozliczaniem, a jako doradca zawodowy wspierała także w rozwijaniu kompetencji, poszukiwaniu pracy i indywidualnej ścieżki zawodowej. Ceni pracę z ludźmi i możliwość ciągłego rozwoju. Do POPO_team trafiła na etapie ewaluacji pierwszych projektów i tutaj zatrzymała się na dłużej. Do dziś jest tutorką wspierającą fantastyczne Zespoły POPO Innowatorów_ek. Ania to absolwentka psychologii pracy i organizacji na poznańskim UAM, a prywatnie wielbicielka polskich lasów i jezior, dojeżdżająca wszędzie gdzie tylko się da rowerem.

Kinga Skrzyniarz

TUTORKA

Od ponad 15 lat realizuje projekty związane z podnoszeniem kompetencji ludzi i organizacji, w tym w szczególności dla sektora edukacji. Organizatorka szkoleń i konferencji dla nauczycieli/ek, dyrektorów/ek placówek oświatowych oraz pracowników/czek JST. Od 2021 roku Tutorka w Centrum Inkubowania Innowacji Społecznych POPOJUTRZE prowadzonym przez SENSE consulting. Wsparła 17 Zespołów Innowatorów w opracowaniu i testowaniu unikatowych rozwiązań dla edukacji, a następnie wspierała docieranie do odbiorców innowacji. Mocno związana ze środowiskiem edukacji (zarówno tej formalnej, jak i pozaformalnej). Powieść, dobry serial i muzyka (zwłaszcza ta “cięższa”), to jej wolne chwile.